Προπονητής πυγμαχίας, ‘’1 Αστέρι ΑΙΒΑ’’, του Σωματείου  Πυγμαχίας  Λυθροδόντα.( Τηλ. 99641260 )     Προπονητής  3 Dan Kickbox.

Σε πολύ μικρή ηλικία ασχολήθηκε με την Πυγμαχία και το Kickbox και  σαν αθλητής υπήρξε  μέλος των Εθνικών  Κυπριακών Ομάδων και στα δύο αυτά αθλήματα.

ΣΤΗΝ  ΠΥΓΜΑΧΙΑ

Εγγράφει σαν αθλητής πυγμαχίας στην ΠΟΕΠ το έτος 1993 με Α.Μ. 15

Σε Εθνικό επίπεδο ήταν πρωταθλητής Κύπρου στις κατηγορίες Νέων και Ανδρών που αγωνίστηκε  για αρκετά χρόνια.

Έχει βραβευτεί από την Κυπριακή Ολυμπιακή Επιτροπή σαν ‘’Καλύτερος Πυγμάχος στους Νέους’’

Σε Διεθνές επίπεδο έλαβε μέρος σε αρκετούς διεθνείς αγώνες, Νέων και Ανδρών με μεγαλύτερη του επιτυχία, κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο το έτος 1994 στους Διεθνείς αγώνες Νέων ‘’Αλεξάνδρεια’’ στην Θεσσαλονίκη.

KICKBOX

Σε Εθνικό επίπεδο ήταν Πρωταθλητής Κύπρου στις κατηγορίες που αγωνίστηκε, στους Νέους και στους Άνδρες.

Σε Διεθνές επίπεδο μεγαλύτερη του επιτυχία, κέρδισε την 9η θέση στους Πανευρωπαικούς αγώνες Ανδρών στο σύστημα Full Contact, στην κατηγορία 63,5 κιλών το έτος 1996 στην Σερβία.